Затверджено
Розпорядження Київської
міської державної адміністрації
12.07.2006 N 1050
(у редакції розпорядження виконавчого органу
Київської міської ради
(Київської міської державної адміністрації)
20.05.2015 N 484)
Положення
про Раду директорів підприємств, установ та організацій м. Києва
при виконавчому органі Київської міської ради
(Київській міській державній адміністрації)
1. Загальні положення
1.1. Раду директорів підприємств, установ та організацій м. Києва при виконавчому органі Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) створено відповідно до розпорядження Київської міської державної адміністрації від 01 липня 1997 року N 917 “Про створення Ради директорів підприємств, установ та організацій м. Києва при Київській міській державній адміністрації”.
1.2. Положення про Раду директорів підприємств, установ та організацій м. Києва при виконавчому органі Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) (далі – Положення) визначає правовий статус, структуру та права Ради директорів підприємств, установ та організацій м. Києва при виконавчому органі Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) (далі – Рада директорів м. Києва).
2. Правовий статус Ради директорів м. Києва
2.1. Рада директорів м. Києва створюється як консультативно-дорадчий орган при виконавчому органі Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації).
2.2. Рада директорів м. Києва створюється та ліквідується розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
2.3. Склад Ради директорів м. Києва формується за пропозиціями районних в місті Києві державних адміністрацій та районних Рад директорів (керівників) підприємств, установ та організацій при цих районних в місті Києві державних адміністраціях.
3. Мета створення та завдання Ради директорів м. Києва
3.1. Рада директорів м. Києва створюється у зв’язку з необхідністю об’єднання діяльності підприємств, установ та організацій всіх форм власності у вирішенні питань, пов’язаних з розвитком промислового комплексу міста, ефективним використанням промислових та виробничих потужностей, утворенням додаткових робочих місць, поліпшенням соціально-економічного стану у м. Києві.
3.2. Основною метою діяльності Ради директорів м. Києва є сприяння процесам розвитку ринкових відносин в промисловому виробництві, реалізації соціально-економічної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
3.3. Основними завданнями Ради директорів м. Києва є:
3.3.1. Аналіз виконання програм економічного і соціального розвитку міста та внесення пропозицій виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) щодо подальшого розвитку промислового потенціалу міста.
3.3.2. Розроблення пропозицій щодо:
ефективного використання інтелектуального та науково-технічного потенціалу, збільшення вкладу науки та техніки у вирішення найважливіших економічних і соціальних проблем міста;
правового забезпечення пільгових умов діяльності підприємств на період їх становлення, зокрема фінансової підтримки;
залучення підприємств, установ та організацій м. Києва до виконання (реалізації) міських програм.
3.3.3. Вивчення товарного ринку, сприяння в налагодженні ділових стосунків з суб’єктами підприємництва.
3.3.4. Вивчення ефективності використання державної і комунальної власності у промисловості, земельних ділянок промислових підприємств та внесення відповідних пропозицій виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації).
3.3.5. Сприяння виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) у підготовці пропозицій із вдосконалення законодавства України з питань господарської діяльності, земельних відносин, податкової політики, підприємництва, зайнятості населення, охорони навколишнього середовища тощо для внесення в установленому порядку на розгляд відповідних органів.
3.3.6. Вивчення досвіду реструктуризації промислових підприємств, розроблення рекомендацій та надання практичної допомоги підприємствам з цього питання.
3.3.7. Сприяння розвитку підприємницької діяльності малого та середнього бізнесу.
3.3.8. Інші напрями діяльності, необхідність та доцільність яких виникає в процесі діяльності Ради директорів м. Києва.
4. Структура ради директорів м. Києва
4.1. Загальне керівництво Радою директорів м. Києва здійснює голова Ради директорів м. Києва, його заступник та Президія Ради директорів м. Києва.
Голову Ради директорів м. Києва та його заступника обирає Рада директорів м. Києва терміном на 3 роки.
Президію Ради директорів м. Києва обирає Рада директорів м. Києва в кількості 15 чол.
4.2. Рада директорів м. Києва створює робочі секції з числа членів Ради директорів м. Києва за напрямами і призначає керівників секцій терміном на 3 роки.
4.3. Голова Ради директорів:
головує на засіданнях Ради директорів м. Києва;
керує роботою Президії Ради директорів м. Києва;
організовує поточну діяльність Ради директорів м. Києва;
представляє Раду директорів м. Києва у відносинах з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями;
у разі внесення змін разом з районними в місті Києві державними адміністраціями готує пропозиції щодо кандидатур до складу Ради директорів м. Києва, Президії Ради директорів м. Києва та робочих секцій;
забезпечує формування проекту річного плану роботи Ради директорів м. Києва;
звітує на засіданнях Ради директорів м. Києва про виконання річного плану роботи Ради директорів м. Києва.
4.4. Президія Ради директорів м. Києва:
виконує оперативну підготовку засідань Ради директорів м. Києва;
бере участь у розробленні проекту річного плану роботи Ради директорів м. Києва;
координує та спрямовує роботу робочих секцій.
5. Права Ради директорів м. Києва
5.1. Для забезпечення виконання своїх завдань Рада директорів м. Києва має право:
отримувати в установленому порядку від державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій необхідні документи, довідково-інформаційні матеріали, статистичні дані та інші матеріали з питань, що віднесені до її компетенції;
подавати пропозиції під час підготовки проектів розпоряджень виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), рішень Київської міської ради з питань, що стосуються роботи промислового комплексу міста;
створювати експертні та робочі групи із залученням до роботи в них в установленому порядку спеціалістів підприємств, установ та організацій (за згодою їх керівників);
вносити пропозиції виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) з питань поліпшення та удосконалення роботи промислових підприємств, установ та організацій міста та таких, що потребують вирішення у державних органах та органах місцевого самоврядування;
запрошувати в установленому порядку на свої засідання працівників профільних структурних підрозділів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та його апарату, керівників підприємств, установ та організацій міста з питань, що визначені порядком денним засідання Ради директорів м. Києва відповідно до її компетенції;
організовувати тематичні конференції, громадські обговорювання з питань захисту вітчизняного товаровиробника;
направляти своїх представників для участі в установленому порядку в засіданнях комісій при виконавчому органі Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) та постійних комісій Київської міської ради у разі розгляду на них питань, пов’язаних з діяльністю промислового комплексу міста у встановленому порядку.
5.2. Голова Ради директорів м. Києва та його заступник мають право (за запрошенням) бути присутніми на Колегії виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) з питань, що входять до компетенції Ради директорів м. Києва.
6. Організація роботи Ради директорів м. Києва
6.1. Основною формою діяльності Ради директорів м. Києва є засідання, що проводяться не рідше одного разу на квартал.
6.2. Рада директорів м. Києва здійснює свою діяльність згідно з річним планом роботи, який затверджується на засіданні Ради директорів м. Києва.
6.3. Засідання Ради директорів м. Києва вважається правомочним, якщо на ньому присутні не менше 2/3 її членів.
6.4. Рішення Ради директорів м. Києва вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини членів Ради директорів м. Києва, присутніх на засіданні.
6.5. Рішення Ради директорів м. Києва, прийняті на засіданнях, оформлюються протоколом.
Протокол засідання Ради директорів м. Києва підписує голова Ради директорів м. Києва.
6.6. Організаційно-технічне забезпечення діяльності Ради директорів м. Києва здійснює Департамент промисловості та розвитку підприємництва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
Керівник апарату В. Бондаренко